Αρχική / Νέα Ανακοινώσεις / Ενημέρωση για επικείμενη προκήρυξη υποτροφιών για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στην Ελλάδα, ακαδημαϊκού έτους 2017-2018

Ο δεύτερος κύκλος της δράσης του ΕΣΠΑ με τίτλο «Ενίσχυση του ανθρώπινου ερευνητικού δυναμικού μέσω της υλοποίησης διδακτορικής έρευνας» πρόκειται σύντομα να ανακοινωθεί. Λεπτομέρειες και πληροφορίες για την επικείμενη προκήρυξη μπορείτε να βρείτε στον σύνδεσμο:

και

Θα σας παρακαλούσαμε να ενημερώσετε τους υποψήφιους διδάκτορες, διαβιβάζοντας το παρóν συνημμένο, των οποίων  ο ορισμός της τριμελούς Συμβουλευτικής Επιτροπής τους έχει γίνει από  01/01/2016 και μετά  για την δυνατότητα διεκδίκησης υποτροφίας  με σκοπό την εκπόνηση  της διδακτορικής τους διατριβής στην Ελλάδα, χρονικής διάρκειας το ανώτερο έως τριάντα έξι (36) διαδοχικούς μήνες.

Το Γραφείο Αναπτυξιακών Προγραμμάτων, διοργανώνει εκδήλωση με σκοπό τη ενημέρωση των υποψηφίων διδακτόρων για την επικείμενη προκήρυξη 330 θέσεων υποτροφιών μέγιστης διάρκειας τριών (3) ετών με σκοπό την εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στην Ελλάδα στο πλαίσιο της οριζόντιας Δράσης «Ενίσχυση του ανθρώπινου ερευνητικού δυναμικού μέσω της υλοποίησης διδακτορικής έρευνας»-2ος Κύκλος, του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», που συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (Ε.Κ.Τ.) και το Ελληνικό Δημόσιο.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο Αμφιθέατρο Ι του Κέντρου Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (Κ.Ε.Δ.Ε.Α.) του ΑΠΘ, την Δευτέρα 12 Μαρτίου 2018 στις 10:00 π.μ. Απευθύνεται σε υποψήφιους διδάκτορες οι οποίοι έχουν ξεκινήσει μετά την 01-01-2016 (ημερομηνία απόφασης ορισμού Τριμελούς Συμβουλευτικής Επιτροπής) και πληρούν τις προϋποθέσεις που έχει ορίσει το ΙΚΥ.

Στην εκδήλωση θα παρουσιασθεί η πρόσκληση   που αφορά τον 2ο κύκλο, στατιστικά στοιχεία που αφορούν τον  1ο κύκλο καθώς και χρήσιμες συμβουλές για τη συγγραφή της  ερευνητικής  πρότασης.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=68L6QHnzCUu2VSQ_-MlznZusyCn41-1BuobQmB0xGDtUNUNHMklSUDM1RDcyR0dUMVZPNDhIS0VTRy4u

Πληροφορίες: Κόζαρης Ι. τηλ. 96840

Short URL

Κινησιολογία | Μεταπτυχιακό ΤΕΦΑΑ Σερρών ΑΠΘ

Το πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών (ΠΜΣ) «Κινησιολογία» αποτελεί το μοναδικό στην Ελλάδα στο συγκεκριμένο γνωστικό αντικείμενο. Το ΠΜΣ ιδρύθηκε το ακαδημαϊκό έτος 2005-6 με στόχο να ανταποκριθεί στο διεθνή ανταγωνισμό και να συμπορευτεί με τις ραγδαίες εξελίξεις της επιστήμης και της τεχνολογίας.

Τ.Ε.Φ.Α.Α. Σερρών

Άγ. Ιωάννης, 62110, Σέρρες

2310 991050 (Προϊστάμενη)

2310 991051 / 991055 (Φοιτητικά)